O PORTALU BazTOL WYSZUKIWANIE ZGŁOŚ ZASÓB/UWAGI POMOC

Data wprowadzenia rekordu: 2014-03-11 18:58:23
Tytuł: Materiały Inżynierskie - Nie tylko dla inżynierów!

URL: http://materialyinzynierskie.pl/

Wariant: Materiały Inżynierskie

Twórca: Włudyka, Marcin. Red. nacz.

Współtwórca: Piątek, Norbert. Red.

Dziedzina: Inżynieria i Ochrona Środowiska / Inżynieria i ochrona środowiska - zagadnienia ogólne

Słowa kluczowe:

czasopismo / journal
czasopismo fachowe / professional journal
biomateriały / biomaterials
inżynieria materiałowa / materials technology
nanomateriały / nanomaterials
polimery / polymers
materiały ceramiczne / ceramics
metale / metals
stopy / alloys
kompozyty / composites
materiałoznawstwo / material science

Opis: "Materiałami nazywamy wszystkie stałe substancje o właściwościach umożliwiających ich stosowanie przez człowieka w celu wytwarzania przedmiotów użytkowych lub konstrukcji. Materiały Inżynierskie to magazyn trendów i rozwoju materiałów, z których człowiek buduje otaczający go świat.
Serwis Materiały Inżynierskie jest źródłem rzetelnych autorskich streszczeń i tłumaczeń najnowszych wiadomości z dziedziny inżynierii materiałowej i materiałoznawstwa. Teksty na temat nowoczesnych materiałów i technologii przygotowywane są na podstawie oryginalnych i potwierdzonych publikacji z uczelni naukowych, branżowych czasopism, centrów badawczych oraz przedsiębiorstw.
Portal odpowiada na pytania, które nurtowały ludzi już od zarania dziejów: z czego zbudowany jest świat? Co go scala? Jak to jest zrobione?
Ciekawość to siła napędowa badań naukowych i innych dyscyplin ludzkiej pracy. Ciekawość to zachowanie polegające na nieświadomym pragnieniu poznania, poszukiwania, badania lub uczenia się. Serwis Materiały Inżynierskie wszystkie te potrzeby zaspokaja.
W dzisiejszych czasach materiał na samolot, gadżet elektroniczny, pralkę czy też protezę zanim stanie się powszechnie dostępny, musi przejść fazę projektowania i fazę testów w laboratorium. Materiały Inżynierskie zapewnia możliwość uczestnictwa w procesie wytwarzania materiałów od pomysłu, aż do produktu finalnego.
Artykuły zamieszczone są według sześciu kategorii: nanomateriały, biomateriały, kompozyty, ceramika, metale i ich stopy, polimery. Podział jest czytelny i ułatwia przyswajanie informacji. Publikacje zawierają odpowiednie zdjęcia, opisy oraz wideo, które ilustrują dany materiał.
Celem serwisu jest popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowo-technicznych na polu materiałów, a także ich promocję. Informacje publikowane są w sposób zrozumiały dla każdego. Prezentowane publikacje są w większości unikalne. Ze względu na tematykę jest to pierwszy tego typu specjalistyczny magazyn w Polsce oraz jeden z niewielu na świecie."

Typ: Czasopisma
Portale, zbiory linków

Data: 2013

Format: html, htm [Hypertext Markup Language]
jpg, jpeg [JPEG/JIFF Image]
mp4 [MPEG-4 Video File]
png [Portable (Public) Network Graphic]
gif [Graphic Interchange Format]

Język: polski

Własność: Materiały Inżynierskie

ISSN/ISBN: ISSN 2300-8008